Václav Mika

Advertoriál: Mesto, ktoré má viac než kaviarenský potenciál

 

Nie je tajomstvom, že ranné vtáča zrovna nie som, ale rána v našom meste mám rád. Centrum mesta každé pracovné ráno žije vlastným mikroživotom. Novinové stánky, espresso v útulnej kaviarni, alebo aj so sebou. Čerstvé pečivo a ľudia náhliaci sa za povinnosťami. Každý deň chodím do práce pešo a neprestáva ma to baviť. Myslím si, že až na chronické a zanedbané problémy, je mesto v ktorom žijem, plné potenciálu a života. Bratislava ponúka všetko. Naozaj. Je dostupná, otvorená a najmä rozmanitá. Zobudíte sa a keď si zaumienite, do hodiny môžete chodiť po kopcoch Karpát alebo objavovať zákutia dunajských ramien, stačí len vyraziť.  Môžete leňošiť na pikniku v Sade Janka Kráľa či Medickej záhrade, nechať deti vyšantiť sa na Železnej studničke alebo ísť za kultúrou do Danubiany. Dnes už kultúra žitia nie je poučkou pre úzku skupinu ľudí, naopak preniká nám pod kožu.  Kultúra sa spolu s kreatívnym priemyslom a turizmom podieľajú na tvorbe HDP, hospodárskom raste, či zamestnanosti. A v tom by malo byť naše mesto absolútne sebavedomé. Je sídlom najvýznamnejších inštitúcií a je vstupnou bránou pre zahraničných návštevníkov.

Václav Mika

Václav Mika

Som čestný a dlhoročný člen „bratislavského pôžitkárskeho klubu“ a kultové letné večery v centre Bratislavy si dokonale vychutnávam. Niekedy sa pri posedení s priateľmi pri výbornom jedle, vínach, ovievaný osviežujúcim vánkom od Dunaja a obklopený prúdiacimi zástupmi ľudí, pristihnem pri tom, že nám tu chýba vlastne už len jediné – more. A zážitok by bol absolútne dokonalý. Ak niekoho náhodou dlho nestretnem, počas letného večera ho určite objavím pri prechádzke alebo na terase niektorého z príjemných podnikov. Telefóny a dohovorené stretnutia sú zbytočné. Stačí vyjsť večer von – týmto sa nemôže pochváliť nikto z našich susedov.

Václav Mika

Václav Mika

Som nesmierne rád, keď u nás môžem mojim známym zo zahraničia odporúčať výborné miesta na gastro zážitky. Viem kam zájsť, keď chcem výbornú domácu kuchyňu, keď mám chuť na odležaný šťavnatý stejk, dobré talianske špeciality, exotickú Áziu, či špeciálne fusion jedlá. Vinotéky ponúkajú lahôdky od domácich vinárov doplnené o lahodné moky zo zahraničia. Vynikajú nielen skvelou ponukou, ale aj svetovým dizajnovým spracovaním svojich priestorov. V Bratislave totiž žijú ľudia, ktorí vedia kvalitu oceniť. A nie sú to len rodení mešťania. Je to mix celého Slovenska i zahraničia, tak ako sa na pravé, hoci malé veľkomesto patrí.

Václav Mika

Viem, že podnikatelia, v gastronómií sa snažia a svojej klientele doprajú čoraz lepší servis a zážitok. Mnohí prispievajú k rozvoju nášho mesta vďaka svojej vnútornej energii a sile, ktorú čerpajú z návštev svojich klientov. A mnohí sú pre mňa inšpiráciou, pretože na svojich snoch pracujú za barom, v kuchyni, či na rajóne alebo mi vlastnoručne urobia obľúbenú kávu. A tak to má byť, svojich ľudí inšpirujú a motivujú,  nielen pracujú ale doslova žijú so svojím tímom. Aj moje skúsenosti z rôznych pôsobísk vrátane verejnoprávnej RTVS, hovoria, že motivácia kvalitných ľudí a spolupráca je to, čo potrebuje aj naše mesto. Ďakujem za každodenné pripomenutie- Ľubo, Pavol, Dalibor a mnohí ďalší. Ste tu predovšetkým pre ľudí. Zo stoličiek vo vašich podnikoch by sa dali vyčítať príbehy. Domácich i tých, ktorí zavítajú čo i len na jednodňovú návštevu. Bol by som veľmi rád, keby sa tu turisti zdržali dlhšie, pretože naše mesto im má čo ponúknuť. Trebárs kvalitnú rannú kávičku, romantické raňajky na korze, alebo naozaj skvelý street food. Robíte to skvelo ľudia. Len tak ďalej.

Václav Mika

Václav Mika

 

s úctou,

Václav Mika

 

Foto: Ondrej Bobek

 

 

Objednávateľ: Václav Mika, Bratislava Dodávateľ: KNOWLIMITS s. r. o., Adámiho 3, 841 05 Bratislava, IČO: 50125923
Facebook Comments

Mohlo by sa vám páčiť