Gavalier

Gavalier v Bystrici

 

Páči sa nám, keď podniky s rovnakým názvom nie sú len bezduchou kópiou seba samých, ale keď si zachovajú svoje puto, avšak s osobitým šarmom. Rovnako ako súrodenci. Presne tak ako kaviarne, ktoré v názve nesú meno Gavalier.

 

 

Gavalier Banska Bystrica

 

Kaviareň Gavalier v Banskej Bystrici sa od svojho súrodenca líši najmä v priestore. Na rozdiel od starobylého Gavaliera v Štiavnici, nesídli v historickej časti mesta, avšak v príjemnej oblasti plnej zelene – priamo pri mestskom parku. Ten sa stáva akousi vstupnou bránou kaviarne.

 

Gavalier

 

Pokiaľ máte radi dizajn, tu si prídete na svoje. Skombinované neskombinovateľné, avšak s citom a dôrazom na krásu. A najmä veľa svetla, ktoré plynie do vnútra zo štedrých okien.

 

GavalierGavalier Bystrica

 

Aj tu sú strážcami prasiatka. V rozličných podobách poukazujú na príjemný vtip majiteľov, ktorí ich dostávajú od svojich priateľov a známych.

 

Gavalier Bystrica

Kávičku si vychutnáte, poteší vás značka Carraro. Rovnako ako aj domáce koláče, ktoré sú dovážané zo sesterskej kaviarne v Štiavnici, ktorá disponuje vlastnou cukrárenskou výrobou. Odporúčame anténky a Františkové gule, sú jednoducho báječné.

 

Gavalier Bystrica

Bystrický Gavalier je miestom, ktoré je viac pre domácich, než pre turistov. Chodia doň štamgasti, ktorí si v ňom radi vychutnajú ranné espresso, rodičia s deťmi na koláčik, či biznismeni na ceste do/z práce. Avšak otvorenú náruč má aj pre návštevníkov z „mima“ a vďaka usmievavým majiteľom, ktorí, keď sa na vás pozrú od stola oproti, dostanete pocit láskavého domova.

 

Gavalier Bystrica

 

Ďakujeme za príjemné chvíle, ktoré sme strávili v Gavallierovi a tešíme sa zas na návštevu!

 

gavalier bystrica

 

Foto: Ondrej Bobek pre Kávičkári.sk

Facebook Comments

Mohlo by sa vám páčiť