Káva

Žilinsky festival kávy

Žilinský kávový festival: Novú synagógu prevoňala káva

Tretí septembrový víkend sa v Žiline niesol v znamení kávy. V krásnych priestoroch Novej synagógy sa uskutočnil prvý ročník Žilinského festivalu kávy, ktorého hlavným partnerom boli Coffeeholics. Počas tohto podujatia trvajúceho od 9:00 do 19:00 sa organizátori snažili ukázať nielen kávomilcom, ale aj širokej verejnosti, aké pestré chute káva prináša, ako rôznorodo sa dá pripraviť a že jej príprava je veda a umenie v jednom.

Čítajte ďalej
kaviareň interiér

S dušou umelca

  Sú ľudia významní, známi a takí, ktorých duša tu s nami zostane večne. Ich slová sú prepísané na papier, ich myšlienky pretavené do príbehov a ich fotografie tvoria spomienky na okamihy a udalosti, ktoré by mali byť večné a odovzdané ďalším generáciám. Vitajte v podnikoch, ktoré ukrývajú duše umelcov a pripomínajú nám ich prítomnosť aj dnes.

Čítajte ďalej
La reunion Trnava

Hipsterské leto

  Užite si leto plné rebélie, nezávislosti a pohody. Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si domáce limonády, vynikajúcu a netradičnú kávu, koláče a skvelé jedlo v príjemnom prostredí s výnimočnou atmosférou letného dňa. Hipsterský svet je rozmanitý, poďte ho teda s nami ešte raz preskúmať z našich celoročných ciest.

Čítajte ďalej
verticcio coffe and tea

Pražiareň na bulvári

  Nie je ani starý, ani nový. Žilinský bulvár napriek tomu svojou retro atmosférou láka ľudí a hľadí ich spomienkou na staré časy. A pri čom sa najlepšie spomína? Predsa pri dobrej káve! A tú nájdete práve v pražiarni a milej predajni Verticcio coffee & tea.

Čítajte ďalej
jaroslav pčola checkmate

Šachy a káva – ideálne spojenie

Aj na prvý pohľad nespojiteľné sa zlúčiť dá! Ak je myšlienka, chuť a prostriedky, podarí sa aj nemožné. Svoje o tom vie aj Jaroslav Pčola. V priemyselnej zóne v Humennom sa už niekoľko mesiacov darí jeho šachovej kaviarni s názvom Check Mate, ktorá vás ohúri nielen výbornou kávou a kvalitnými službami, ale aj hravou atmosférou.

Čítajte ďalej
príprava cappuccina technikou latte art

Ako na latte art?

Zatiaľ čo pre pár rokmi sme ocenili riadnu kopu peny na cappuccine, dnes je tomu inak. Dokonalé cappuccino má inú podobu a takzvané „lyžičkovanie“ by malo byť zakázané. Prečo je to tak? Spýtali sme sa baristu siete KA Coffee, Juraja Sivčáka.

Čítajte ďalej
Kafec Brno menu

Kafec v Brne

Cez víkend sa mesto vyprázdni, v uliciach stretnete pôvodných obyvateľov, rodiny na prechádzke či psičkárov… Ostatní sú schovaní pred zimou niekde v kaviarni. Brno je mestečko nielen študentov, ale aj kaviarenských „povaľačov“. 

Čítajte ďalej
kávovníky arabica mauricius

Káva z raja

Napriek tomu, že sa nachádza len kúsok od africkej divočiny, predstavuje Maurícius skutočný raj na zemi. Biely piesok, čisté more, dlhé polia občas striedajú pohoria. Zelená farba vládne ostrovu, spolu so spevom vtákov. A tam, niekde v strede tejto krásy sa nachádza i kávová plantáž, spolu s malinkou továrničkou.

Čítajte ďalej
espresso

Chyby espressa

S vývojom kávovej kultúry vo svete sa často stretávame s pojmom „zlé“ espresso. Väčšinou prvú vinu hodíme na zmes kávy. Viete však, že samotná káva za to často ani nemôže?

Čítajte ďalej