Letný Gourmettalk

Leto je v plnom prúde a barbarstvo v podobe lángošov a vyprážaných hranoliek by sme mali zo seba vyspovedať minimálne na jednej dobrej večeri. Kto má rád netradičné, tomu leto praje. Či už v podobe rôznych festivalov, alebo akcií. A kto nechce, uvarí si doma.

 

Leto sa začalo gurmánsky

 

Festival všetkých gurmánov a.k.a. Gurmán Fest Bratislava sa z Medickej záhrady presunul na bohatšie priestranstvo- a to rovno na dostihovú dráhu v Petržalke. Príjemná akcia, na ktorej ste nepotrebovali peniaze, ale len špeciálne šeky, lákala k objavovaniu nových a nepoznaných vecí. My sme ochutnali Tradičný Ertlovský perník, lahodnú Bentiannu, steaky z El Gaucho(ktoré žiaľ neohúrili- bude to zrejme však aj obmedzenými podmienkami pri príprave), trdelník, ale aj voňavé udeniny. Zapili sme to niekoľkými ochutnávkami vín, mrkli si súťaženie na hlavnom pódiu a spokojne sme sa pobrali domov. Príjemná akcia na ktorú sa určite oplatí ísť a je len dobre, že ju organizátori natiahli na viac dní.

 

Gurmán festival BratislavaGurmán festival Bratislava

Gurmán festival Bratislava

 

So štipkou elegancie

 

Prvý ročník mimoriadne štýlovej akcie Pálfyovský piknik sa nemohol udiať bez našej účasti. Dokonca sme teraz mali aj stánok, kde ste sa viac mohli dozvedieť o Kávičkároch, ale si aj zasúťažiť o pôvabný set čajov Kusmi, ktoré sa pili i v období cárovského Ruska. Dress code bol povinný, čo len zvýšilo čaro podujatia. Zoznámili sme sa tam s mnohými zaujímavými podnikmi o ktorých sa čoskoro dozviete viac. Piknik bol krásnym spestrením bežného dňa a my sa už tešíme na ďalší ročník.

 

Pálfyovský piknik

Pálfyovský piknik

Varte doma!

 

„Niet nad domácu varu“,  zvykli naše mamy vravievať a mali pravdu. Iba doma si navaríte podľa svojich predstáv s prihliadnutím na všetky intolerancie či možnosti. Niekoľko rokov trend kvalitného domáceho varenia udáva aj Viktor Klimo z Delikatesy.sk či iní významnejší foodbloggeri. Zaujímavo vyzerá aj projekt Michala Hornického, blog Mealujemto.sk, ktorý upúta krásnymi štylizovanými fotografiami jedla tak, že každého presvedčí, že je vlastne hladný. Michal pracuje v reklamnej agentúre, čo je aj vidieť na kvalite obrázkov či samotného blogu. Jednoducho, celý je na zjedenie ;)

 

Mealujemto Kávičkári.sk

Michal Hornický Mealujemto

 

Aby sme historický prvý Gourmettalk podporili, pripravili sme si pre vás menšiu súťaž. V hre sú štýlové tričká Mealujemto za ktoré úprimne ďakujeme Michalovi. A aké sú pravidlá? Napíšte nám pod článok, čo pre vás znamená byť gurmánom. Najlepšie 4 odpovede odmeníme :)

 

Súťaž tričká Kávičkári.sk

Aktualizácia:

Víťazov: Zuzana Hubinská Lujza Pospíšilová Samuel Chlpek Karolína Fuková, prosíme nech napíšu Michalovi Hornickému ohľadom výhry prostredníctvom facebookovej stránky Mealujemto.

Ďakujeme a gratulujeme!

 

Foto: Kávičkári.sk a Michal Hornický

Facebook Comments

Mohlo by sa vám páčiť