Zaujalo nás

V Bratislave si môžete vychutnať selfieccino!

  Bratislava znovu dokázala, že má čo povedať vo svete kávy a jej prípravy. Najnovšie si môžete v centre mesta vychutnať cappuccino so svojou vlastnou fotografiou. Dámy a páni spoznajte selfieccino! Náš obľúbený podnik Five Points, ktorý sme zaradili do Top miest na Slovensku aj v našom bedekri, prekvapuje. Najnovšie si v ňom môžete vychutnať

Čítajte ďalej
príprava cappuccina technikou latte art

Ako na latte art?

Zatiaľ čo pre pár rokmi sme ocenili riadnu kopu peny na cappuccine, dnes je tomu inak. Dokonalé cappuccino má inú podobu a takzvané „lyžičkovanie“ by malo byť zakázané. Prečo je to tak? Spýtali sme sa baristu siete KA Coffee, Juraja Sivčáka.

Čítajte ďalej
zariadenie kaviarne Urban Coffee

Prekvapenie v biznis centre

Moderné biznisové centrá prekvapia snáď len toho, kto ešte v nich nebol. Strohosť a čistá elegancia jednoduchých línií sa nám vryje automaticky do pamäti a viac už nerozrušuje. Kaviarne majú podobný štýl a káva v nich často býva len akýmsi doplnkom. Aj preto sa Urban Coffee, v bratislavskom BBC 1 Plus, s vlastnou pražičkou kávy

Čítajte ďalej
Gelato výroba

Nie je gelato ako gelato

Vyrábať zmrzlinu sa človek rozhodne z troch hlavných dôvodov. Prvým je kladný vzťah k zmrzline, ktorý v sebe pestuje a rozvíja dlhé roky. Druhým by mal byť prínos ľuďom – podeliť sa s nimi o svoj kúsok umu a zručnosti, osladiť im život. A do tretice (pri troche šťastia a šikovnosti) niečo zarobiť.  

Čítajte ďalej
wafle s kávou

O tom, ako sme začali jesť wafle

Pokiaľ ste ich už chutnali, asi najskôr pri tomto článku začnete slintať. Pokiaľ ste ich ešte nemali možnosť jesť, tak veľká, ale veľká chyba. A o čom sa to vlastne bavíme? O waflách, tradičnej holandskej pochúťke ku káve. Viac nám o nich povie Stanislav Sulimanec, z Wafličky.sk. 

Čítajte ďalej