Zaujalo nás

Deň matiek

Mamičky z kaviarničky

Keď sa práca snúbi s materstvom a ruka v ruke sa stanú poslaním. Vtedy má naozaj zmysel. Aký je kaviarenský život, práca v ňom a vedenie prevádzky spoločne s materstvom? Dá sa vôbec byť súčasne skvelou mamou aj úspešnou podnikateľkou? Na to nám odpovedali mamičky, ktoré zvládajú pracovné povinnosti i starostlivosť o svoje, nielen kaviarenské, poklady. Prajeme všetkým mamičkám všetko najlepšie!

Čítajte ďalej

V Bratislave si môžete vychutnať selfieccino!

  Bratislava znovu dokázala, že má čo povedať vo svete kávy a jej prípravy. Najnovšie si môžete v centre mesta vychutnať cappuccino so svojou vlastnou fotografiou. Dámy a páni spoznajte selfieccino! Náš obľúbený podnik Five Points, ktorý sme zaradili do Top miest na Slovensku aj v našom bedekri, prekvapuje. Najnovšie si v ňom môžete vychutnať

Čítajte ďalej
príprava cappuccina technikou latte art

Ako na latte art?

Zatiaľ čo pre pár rokmi sme ocenili riadnu kopu peny na cappuccine, dnes je tomu inak. Dokonalé cappuccino má inú podobu a takzvané „lyžičkovanie“ by malo byť zakázané. Prečo je to tak? Spýtali sme sa baristu siete KA Coffee, Juraja Sivčáka.

Čítajte ďalej
zariadenie kaviarne Urban Coffee

Prekvapenie v biznis centre

Moderné biznisové centrá prekvapia snáď len toho, kto ešte v nich nebol. Strohosť a čistá elegancia jednoduchých línií sa nám vryje automaticky do pamäti a viac už nerozrušuje. Kaviarne majú podobný štýl a káva v nich často býva len akýmsi doplnkom. Aj preto sa Urban Coffee, v bratislavskom BBC 1 Plus, s vlastnou pražičkou kávy

Čítajte ďalej
Gelato výroba

Nie je gelato ako gelato

Vyrábať zmrzlinu sa človek rozhodne z troch hlavných dôvodov. Prvým je kladný vzťah k zmrzline, ktorý v sebe pestuje a rozvíja dlhé roky. Druhým by mal byť prínos ľuďom – podeliť sa s nimi o svoj kúsok umu a zručnosti, osladiť im život. A do tretice (pri troche šťastia a šikovnosti) niečo zarobiť.  

Čítajte ďalej