reštaurácia Korzo Žilina

Farebné Korzo v Žiline

Sú podniky, ktoré sú pekné, majú dobrú kávu alebo v nich dobre varia. A potom sú také, za ktorými radi precestujete aj stovky kilometrov. Spoznajte najnovší prírastok na žilinskom farebnom Mariánskom námestí, reštauráciu Korzo.

 

 

reštaurácia Korzo Žilina námestie

 

Pri našich kávičkárskych potulkách Slovenskom nás naše cesty priviedli až do Žiliny. V auguste tam totiž otvorili novú štýlovú reštauráciu Korzo na rohu šarmantného námestia s farebnými meštianskymi domami, ktorú sme museli vidieť. Vôbec nebudem preháňať, keď poviem, že návšteva Korza bola možno najvzrušujúcejším bodom nášho výletu a radi si takúto zachádzku spravíme znova.

 

reštaurácia Korzo Žilina námestie

 

Prvé, čo si na Korze všimnete, bude krásna stredomorská terasa pod strechou jedného z historických domov, ktoré sú Národnou kultúrnou pamiatkou. Modré kárované obrusy, nábytok zo svetlého dreva a biele dáždniky (žiadna veľké značky v dohľade) vám hneď povedia, že ste dorazili správne. No hoci je terasa aj s unikátnym dreveným šachom s figúrkami v tvare vežičiek a domčekov veľmi príjemná a útulná, ešte viac dizajnérskych pokladov nájdete vo vnútri. Majiteľ reštaurácie Korzo je zároveň majiteľom historickej budovy, v ktorej sa podnik nachádza, a tak sa s interiérom reštaurácie mohol naozaj vyhrať, aspoň v rámci možností, ktoré mu povolil pamiatkový úrad. Na pomoc mu prišla talentovaná architektka, s ktorou sa v prvých krokoch majiteľ vybral hľadať vintage kúsky nábytku z medzivojnového obdobia. Korzo vo svojich priestoroch spája bohémskosť a štýl 20. a 30. rokov minulého storočia s modernými technológiami, jedálnym lístkom a vybavením. Pôvodné lavice, stoličky či stoly, ktoré majiteľ pozháňal po celej krajine, dostali farebný šat a dokonale zapadli do moderného a veľmi chic priestoru, v ktorom má každá miestnosť jedinečnú atmosféru.

 

reštaurácia Korzo Žilina interiér reštaurácia Korzo Žilina interiér

 

Prvé, čo vás okrem pastelových farieb v Korze zaujme, budú zrejme všadeprítomné retro vzory. Originálny kvetinový námet nájdete na kachličkách na bare, na stenách, lampách či v samotnom logu rešťaurácie. Zaujímavý kvet vznikol z prepojených písmen K a vytvoril jedinečné logo podniku, ktorý ho zaujímavým spôsobom zakomponoval do celého dizajnu.

 

 

reštaurácia Korzo Žilina logo

 

Farebné kachličky na bare dopĺňa krásna štýlová retro dlažba v zadnej miestnosti reštaurácie, ktorej hlavnou dominantou je určite otvorená kuchyňa. Hostia sa tu môžu nerušene pozerať kuchárom na prsty a obdivovať ich umenie v priamom prenose. Nebude ich v tom obťažovať ani nadmerný pach či ťažký vzduch z kuchyne, keďže si majitelia reštaurácie dali veľmi záležať na bezchybnom odsávaní. Kuchári, na ktorých môžete vidieť z ktorejkoľvek stoličky v miestnosti (všetky sú vyvýšené, aby ste dovideli aj za bar) so smiechom priznávajú, že si pri varení musia dávať pozor na jazyk, ak sa im niečo prihodí, ale dozor zákazníkov im vraj vôbec neprekáža a svoju „šou“ si celkom užívajú.

 

reštaurácia Korzo Žilina otvorená kuchyňareštaurácia Korzo Žilina otvorená kuchyňa

 

Okrem prednej kaviarenskej časti, terasy a zadnej miestnosti s kuchyňou v Korze objavíte ešte ďalšiu veselú farebnú miestnosť plnú štýlového nábytku a kvetov s familiárnym názvom „Taverna“malú „Čitáreň“, ktorá slúži ako súkromný salónik s jedným veľkým okrúhlym stolom a šiestimi stoličkami. Perfektný priestor na nerušený pracovný obed či malú rodinnú oslavu. V salóniku nájdete veľkú knižnicu s knihami o Žiline a Slovensku, dizajne či jedle.

 

reštaurácia Korzo Žilina detaily

 

Apropó, jedlo. Pri tom sa Korzo rozhodlo staviť na moderné, ľahké menu, ktoré sa bude meniť každých pár mesiacov podľa sezóny. Nájdete v ňom cestoviny, polievky, šaláty, ryby či recepty z mäsa a nechýbajú ani domáce koláčiky, ktoré pečú priamo v reštaurácii. Okrem veľmi prívetivých cien a zaujímavých receptov návštevníkov určite poteší i fakt, že všetky jedlá sú pripravované z domácich, slovenských produktov, ktoré manažér starostlivo vyberá od lokálnych dodávateľov. Ak si teda dáte kuracie mäso, vedzte, že namiesto obchodného reťazca naozaj pochádza od miestneho chovateľa, ktorý ho dodal čerstvé až do reštaurácie. To isté platí i o domácich limonádach, džúsoch či ľadových čajoch, ktoré sa stali obľúbenými položkami v nápojovom lístku reštaurácie, jednak vďaka čerstvým ingredienciám a príprave a jednak vďaka bezkonkurenčnej cene. Manažér si jednoducho povedal, že by mali ľudia radšej piť zdravé ovocné limonády ako umelo sladené nápoje, s čím sa naozaj nedá nesúhlasiť.

 

 

reštaurácia Korzo Žilina jedloreštaurácia Korzo Žilina malinovky

 

Jedným z mála produktov v ponuke reštaurácie Korzo, ktorý nepochádza zo Slovenska, je káva. V Korze si vychutnáte kvalitnú taliansku kávu Bazzara, ktorú vám štýlové čašníčky a čašníci prinesú v krásnych farebných šálkach. Kávu, ale aj iné miestne či talianske dobroty si môžete odniesť domov aj z malého obchodíku, ktorý vznikol v prednej časti reštaurácie. Nájdete v ňom domáce džemy, paštéty či olivy, ktoré budú dokonalou bodkou za vašou návštevou v šarmantnej novej žilinskej reštaurácii.

 

 

Bazzara reštaurácia Korzo

bazzara káva reštaurácia Korzo Žilina obchodík so suvenírmi reštaurácia Korzo Žilina

detail na stene reštaurácia Korzo Žilina

 

Text: Mirka Germanová

FOTO: Ondrej Bobek

Facebook Comments

Mohlo by sa vám páčiť

Mohlo by vás zaujímať

Prihlásiť sa k odberu

Facebook

Instagram

Pán Barista☕️👌🏻.
Napriek tomu, že vyštudoval poľnohospodársky manažment, viac ako 7 rokov pracoval v kaviarniach za barom a stal sa z neho profesionálny barista. Ako tak plynul deň za dňom, začal i premýšľať o svojej vlastnej kaviarni. Rok zhromažďoval všetky svoje nápady, myšlienky a vízie, aby v jeden deň mohol otvoriť dvere svojho podniku. Podnikať v Michalovciach je odvaha a v zrekonštruovanej budove bývalej nemocnice, kde sídlila ambulancia i garáž pre sanitky, ešte väčšia. Majiteľ kaviarne “U Baristu”, Miroslav Škovránek.
#novypost #kavickarisk #ubaristu #kavezdar #miroslavskovranek #michalovce #slovensko #kava #coffee #zazitokzpitiakavy #prisalkekavy #rozhovor #interview #latteart #sutaze (link v bio) @ubaristu
🎅🏼 Mikulášska dobrota 🎅🏼
#kavickari #kavickarisk #mikulas #dobrota #maliny #mak #dezert #sladke #kavickarskecesty #vianoce #atmosfera #sweets #delicious #foodstyle #foodlover #details #photo #christmastime #tasteofchristmas 🎄👌🏻😋 #crowneplazahotel #crowneplazabratislava #peterdudas #nedelnevarenie #recept (nájdete na našom webe) #recipe #inspiration #inspiracia
Príbeh Severného Spiša a čokolády. 🍫
Dávny príbeh minulosti ožíva. Čokoláda, mňam, kto z nás by ju nemal rád. Na svete je už dlho. Viete však kde jej čarovný príbeh začína? Na naše územie ju priniesla veľká milovnička tejto čarovnej suroviny. Bola to samotná Mária Terézia, kráľovná z rodu Habsburgovcov. Na Severný Spiš do hradu Ľubovňa ju priniesla ďalšia silná žena Mária Jozefa. Jej sladký príbeh s čokoládou ako aj príjemné posedenie dnes prináša Nestville Chocolate v Hniezdnom. 
#novypost #kavickarisk #cokolada 🍫#kava ☕️#bazzara #nestvillechocolate #hniezdne #spis #severnýspiš #rodina #priatelia #pribeh #cokolady #bonbony #ovocie #sladkosti #dezerty #zakusky #horucacokolada 😋 @nestvillechocolate (link v bio)
Nedeľné Varenie- adventné menu.🎄⭐️❄️ Na adventnom venci dnes zasvieti druhá svieca. Čarovná atmosféra Vianoc sa blíži. Vychutnajte si ju spolu s nami aj na tanieri. Sviatočné menu si pre nás pripravil šéfkuchár Hotela Pod Lipou, v Modre – Harmónii Marcel Bugaj.
#novypost #newpost #kavickarisk #kavickari #nedelnevarenie #hotelpodlipou #harmonia #modra #recepty #recipe #advent #menu #inspiracia #inspiration #vianoce #christmas #christmastime #marcelbugaj #chef #cuisine #food #foodstyle #cooking #foodlovers 🎄⭐️🎁 @hotelpodlipou (link v bio)
Piatok je ako stvorený na 🍸😍.
#piatok #kavickari #kavickarisk #drink #relax #friday #vecer #night #inspiration #inspiracia #kavickarskecesty #piatokvecer #farby #colorfull #liviano #livianorestaurant
Hotelu sme ako rodina dali srdce.❤️ Rodina Hanuliaková si splnila svoj sen a vytvorila moderný hotel v srdci Malej Fatry. Samotný nápad postaviť hotel vznikol v hlave majiteľa hotela pána Jozefa Hanuliaka, ktorý sa dlhé roky venuje stavebnej činnosti. Inšpiráciu čerpal niekoľko rokov najmä vo svojej práci  a cestovaní po svete.  Cesta k vysnívanému hotelu nebola jednoduchá, no opäť sa držal svojho hesla “Všetko sa dá, len treba chcieť”. Na projekte najskôr pracoval sám, potom sa k nemu pridala aj dcéra Kristína  a spoločnými silami vytvorili miesto s rodinnou atmosférou, kde vládne harmónia a srdečnosť. So sympatickou spolumajiteľkou Kristínou a marketingovou manažérkou Máriou sme sa porozprávali.
#novypost #kavickarisk #villageresorthanuliak #malafatra #hotel #hotels #familyhotel #biznis #hotelierstvo #gastronomia #hanuliak #belá #zilina #prisalkekavy #rozhovor #interview #kavickari #kavickarskecesty #inspiracia #inspiration 👌🏻😊 link v bio.
U Baristu @ubaristu v Michalovciach.☕️
Otvoriť si kaviareň nie je jednoduché. A je to jedno, či je to na západe, alebo v inom kúte nášho krásneho Slovenska. 🇸🇰Napriek tomu však o prevádzkach na východe trošku polemizujeme a akosi podvedome od nich očakávame menšiu kvalitu, než na západe, kde je omnoho väčší konkurenčný boj. A keď sa povie Michalovce, asi nikto z nás by neočakával tak kvalitný podnik, ako si otvoril jeden šikovný a mladý barista, Miro. So skromným názvom, “U Baristu”. ☕️☕️☕️
#novypost #kavickarisk #kavickari #ubaristu #kavezdar #kaviaren #michalovce #slovensko #kava ☕️#kolaciky #barista #latteart #interier #interierdesign #detail #coffee #coffeelove #coffelovers ❤️#coffeeart #kavickari #kavickarskecesty 👌🏻😊 (link v bio)
Nedeľné Varenie - Pripravené s láskou. 😍❤️
Blížia sa najkrajšie rodinné sviatky roka. 🎄Sú to tie chvíle, keď si za stôl sadne celá rodina a vychutná si tradičné jedlá, ktoré sú na tieto výnimočné okamihy pripravené s láskou. Túto magickú prísadu nielen do sviatočného jedla pridáva aj Peter Frolo, šéfkuchár rodinného hotela Village resort Hanuliak. Vychutnajte si ich spolu s nami. ⭐️
#novypost #kavickarisk #nedelnevarenie #villageresorthanuliak #belá #malafatra #hotel #slovakhotel #slovakia #cuisine #culinarium #steak #pštros #pyré #priprava #preparation #recepty (link v bio) #recipe #inspiration #chef #sefkuchar #peterfrolo #detail #kavickarskecesty #kavickari #delicious #food #foodstagram #foodart #foodstyling 😍 @village_resort_hanuliak