Konditorei Kormúth Bratislava

Tam, kde história ožíva

 

Budapešť, Benátky, či Viedeň. V každom z týchto miest sa nachádza prinajmenšom jeden skvost, kde sa história snúbi s gastronómiou. Prijmite naše pozvanie do cukrárne Konditorei Kormúth, na ktorej príprave sa pracovalo vyše 10 rokov.

Konditorei Kormúth Bratislava

Spoznáte ju jednoducho. Napriek tomu, že má pomerne nenápadný výklad a ľahko by sa mohlo stať, že ju v spleti ďalších podnikov miniete, vždy pred ňou stojí hlúčik turistov. Tí paradoxne vedia viac, než my, že sa na Bratislavskom korze nachádza prevádzka, ktorú sa oplatí navštíviť.

Konditorei Kormúth Bratislava bar

Aby sme boli aj fér, rad zvedavých kávičkárov je tam aj preto, lebo do cukrárne vás musí uviesť priamo čašník. Nezvyčajné na Slovensku, zvyčajné vo svete. A plne pochopiteľné, keď sa dozviete, že celá cukráreň je vlastne umeleckým dielom.

Konditorei Kormúth Bratislava

Konditorei Kormúth Bratislava

Na jej stenách sa nachádzajú ručne robené fresky, na ktorých sa pracovalo niekoľko dlhých rokov. V dnešnej rýchlej dobe obchodných centier a konzumu, sa to zdá byť úplnou zbytočnosťou. Stále sa však nájdu ľudia, ktorí chcú po sebe niečo zanechať- nie len sklo a betón.

Konditorei Kormúth Bratislava

Nábytok a vlastne všetko čo sa tam nachádza, má na sebe patinu histórie. Vášeň pre umenie majiteľa sa podpísala na celkovom výzore prevádzky. Pokojne sa môže stať, že jete za stolom z 18. storočia a za vami je vitrína z talianskeho kláštora. A koláčik, vytvorený podľa tradičných prešporských receptov, si naberáte lyžičkou a jete na tanieriku z čias Františka Jozefa.

Konditorei Kormúth Bratislava

Kávičku si môžete vychutnať z nádherného strieborného prístroja značky Cimbali a napriek tomu, že je servírovaná v tenkom (ale zase historickom) porceláne, chutí skvelo. Priznávame, že Konditorei Kormúth nie je pre každého. Pokiaľ však máte na návšteve hostí zo zahraničia, vezmite ich sem.

Konditorei Kormúth Bratislava

Konditorei Kormúth Bratislava

Momentálne sú síce sprístupnené dve miestnosti, čo kapacitu podniku výrazne znižuje, uvažuje sa aj o spoplatnených prehliadkach zvyšných častí. Dokopy je ich tam až 8. Salóniky sú rozdelené tématicky- jeden rozpráva o remeslách starej Bratislavy a ten ďalší o významných panovníkoch, ktorí tu boli korunovaní.

Konditorei Kormúth Bratislava

Konditorei Kormúth Bratislava

 

Konditorei Kormúth nájdete aj na facebooku

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek

Facebook Comments

Mohlo by sa vám páčiť

Mohlo by vás zaujímať

Prihlásiť sa k odberu

Facebook

Instagram

Zatiaľ čo niekde sa ešte len o alternatívnych prípravách kávy premýšľa, v podniku v Prešove sú dávnou súčasťou a našli si svoju základňu fanúšikov.
#kavickari #kavickarisk #nico #nico #nicopresov #presov #kava #coffee #coffetime #coffeelove #coffeevibes #alternativecoffee #kava #nicocafe
V Londýne začal umývať riady, dnes riadi jeden z nejlepších hotelov. 👌🏻
Možno mohol byť slovenským reprezentantom vo futbale. Alebo profesionálnym vojakom. Séria niekoľkých náhod však zabezpečila, že dnes riadi hotel. Patril k dvanástim vybraným z celého sveta, ktorí organizovali olympijskú dedinu v Londýne a vo výťahu stretával hviezdy ako je Madonna. Ak niečo robí, vždy to musí byť perfektné a dotiahnuté do posledného detailu. Generálny riaditeľ hotela Crowne Plaza Bratislava Daniel Tomko.
#novypost #kavickari #kavickarisk #denieltomko #crowneplaza #crowneplazabratislava #hotel #prisalkekavy #rozhovor #inspiracia
Pretože, vždy je to najmä o chuti.❤ Lahodný korenistý nápoj, mňam. 
#kavickari  #kavickarisk #chailatte #chute #mlieko #korenie #ciernycaj #chailattesk
Doprajme si relax. ❤
#kavickari #kavickarisk #wellness #relax #spa #caspreseba #regeneracia #energia #hotel #zochovachata 😍 #modra
Zdravo si zamaškrtiť, to je naše. 👌🏻🙈😊
#kavickari #kavickarisk #mercado #mlska #mnam #zdravo #food #healthyfood #foodstagram #foodstyle
Mňam, mňam 🍰
#kavickari #kavickarisk #novypost #kablo #kablocoffee #twincity #bratislava #slovensko #kolace #rawkolace #kava
Druhá šanca pre spomienky.☕️🍰 Kaviareň KABLO v novučičkom projekte Twin City je krásnym, útulným a pohodlným miestom na rýchlu kávu s kolegami, ale i na príjemné dlhé posedenie s kamoškami. Okrem toho je však aj miestom, kde ožili spomienky na niekdajšiu slávnu fabriku, ktorá na tomto mieste stála.

#novypost #kavickari #kavickarisk #kaviaren #kablo #kava #kolace #raw #twincity #bratislava #slovensko #interier #atmosfera #kablocoffee
Raňajky a skvelá ☕️sú základ dňa. 😇😊
#kavickari #kavickarisk #ranajky #nedela #eggyolk #egg #bred #fresh #coffee #coffetime #happines #breakfast #brekfasttime 🍞🍳☕️ #enjoylife #enjoyyourmeal #enjoycoffee #enjoycoffeesk