chai latte

Zasnežený gourmettalk + súťaž

Napriek tomu, že sa pani zima takmer blíži na svoj odpočinok, nezabudla sa pripomenúť radnou porciou snehu.  My sa zas pripomíname ďalšími novinkami zo sveta gurmánov. Je tu zimný gourmettalk.

 

Barista 2015

 

Počas posledného januárového víkendu sa konala kávová akcia roka, a to súťaž mladých baristov, Barista 2015. Podujatie sa konalo vďaka SCA a pod záštitou SCAE. Vysoká úroveň eventu, včetne skvelých súťažiacich a zahraničných rozhodcov, poukázala na to, že máme svetu kávy čo povedať.  Súťažilo sa v troch kategóriách, a to Barista, Cup Tasters 2015 a Latte Art 2015. Celé tri dni súťaženia sa niesli v pohodovej a príjemnej atmosfére, dokonca konkurenti sa navzájom podporovali, čo je v dnešnom svete nevídaná udalosť. Nakoniec však osud, šťastie i šikovnosť rozhodli takto:

 

Barista Championship 2015:

 

Veronika Gálová, La Bohéme Café, s kávou La Bohéme
Lukáš Podbehlý, Škola baristu, s kávou Green Plantation
Róbert Palík, Leroy Bar & Café, s kávou Coffee Proficiency
Latte Art Championship 2015:

 

Lucia Ondrušková
Lukáš Podbehlý
Marek Galko

 

Cup Tasters 2015:

 

Peter Csérko
Martin Karabinoš
Branislav Ondrejka

 

barista 2015

 

 

Pražská posila v Ebrietas

 

Pezinska top reštaurácia Ebrietas dostala novú posilu v podobe zástupcu šéfkuchára Romana Kintlera. Hoci je rodák z Modry, do susedného Pezinka ho zavialo až z Prahy. Roman pracoval ako šéfkuchár vo vychýrenej mekke talianskych delikates menom La Bottega Di Finestra. Počas svojho pôsobenia v Prahe absolvoval i prax u Gordona Ramseyho, ktorého reštaurácie získali dokopy až 15 Michelinových hviezd. Roman z nového lístka Ebrietas odporúča teľaciu kotletu pripravenú technikou sous – vide Royal burger zo 100% bio teľacieho mäsa z biofarmy Turová. A ako sladkú bodku na záver netreba podľa neho rozhodne vynechať tradičný domáci taliansky dezert “Torta Nera”.  Roman je veľký experimentátor, rád rúca zažité pravidlá a hosťom sa snaží vyjsť v ústrety aj v ich netradičných požiadavkách.

 

roman ebrietas

roman ebrietas

 

Poznáte Chai Latte?
Počas nášho chodenia po podnikoch sme narazili aj na chutný a extrémne návykový nápoj Chai Latte. Ten kto za ním hľadá kávu, je na omyle. Je to lahodný nápoj z čierneho čaju s prímesou mlieka a korenia, ktorý je servírovaný s horúcim mliekom. Jednoducho ako spomienka na detstvo. Navyše je bez lepku, 99% bez kofeinu a vhodný pre vegetariánov. Môžete ho nájsť v mnohých podnikoch po celom Slovensku – ich zoznam nájdete tu.

 

chai latte
chai latte

Pokiaľ by ste však radi Chai Latte ochutnali i v teple svojho domova, máme pre vás Valentínsku súťaž! Napíšte nám sem, do komentárov pod článkom, čo na Chai Latte najviac milujete. Kreujte celý víkend,  odpovede odmeníme v pondelok.  :)

 

Výhercovia:

Alena Boginová Vargová

Lenka Káčerová

Anna Luptáková

 

 

FOTO: Ondrej Bobek, facebook Danielove kávové dobrodružstvá

 

Facebook Comments

Mohlo by sa vám páčiť

Mohlo by vás zaujímať

Prihlásiť sa k odberu

Facebook

Instagram

Pán Barista☕️👌🏻.
Napriek tomu, že vyštudoval poľnohospodársky manažment, viac ako 7 rokov pracoval v kaviarniach za barom a stal sa z neho profesionálny barista. Ako tak plynul deň za dňom, začal i premýšľať o svojej vlastnej kaviarni. Rok zhromažďoval všetky svoje nápady, myšlienky a vízie, aby v jeden deň mohol otvoriť dvere svojho podniku. Podnikať v Michalovciach je odvaha a v zrekonštruovanej budove bývalej nemocnice, kde sídlila ambulancia i garáž pre sanitky, ešte väčšia. Majiteľ kaviarne “U Baristu”, Miroslav Škovránek.
#novypost #kavickarisk #ubaristu #kavezdar #miroslavskovranek #michalovce #slovensko #kava #coffee #zazitokzpitiakavy #prisalkekavy #rozhovor #interview #latteart #sutaze (link v bio) @ubaristu
🎅🏼 Mikulášska dobrota 🎅🏼
#kavickari #kavickarisk #mikulas #dobrota #maliny #mak #dezert #sladke #kavickarskecesty #vianoce #atmosfera #sweets #delicious #foodstyle #foodlover #details #photo #christmastime #tasteofchristmas 🎄👌🏻😋 #crowneplazahotel #crowneplazabratislava #peterdudas #nedelnevarenie #recept (nájdete na našom webe) #recipe #inspiration #inspiracia
Príbeh Severného Spiša a čokolády. 🍫
Dávny príbeh minulosti ožíva. Čokoláda, mňam, kto z nás by ju nemal rád. Na svete je už dlho. Viete však kde jej čarovný príbeh začína? Na naše územie ju priniesla veľká milovnička tejto čarovnej suroviny. Bola to samotná Mária Terézia, kráľovná z rodu Habsburgovcov. Na Severný Spiš do hradu Ľubovňa ju priniesla ďalšia silná žena Mária Jozefa. Jej sladký príbeh s čokoládou ako aj príjemné posedenie dnes prináša Nestville Chocolate v Hniezdnom. 
#novypost #kavickarisk #cokolada 🍫#kava ☕️#bazzara #nestvillechocolate #hniezdne #spis #severnýspiš #rodina #priatelia #pribeh #cokolady #bonbony #ovocie #sladkosti #dezerty #zakusky #horucacokolada 😋 @nestvillechocolate (link v bio)
Nedeľné Varenie- adventné menu.🎄⭐️❄️ Na adventnom venci dnes zasvieti druhá svieca. Čarovná atmosféra Vianoc sa blíži. Vychutnajte si ju spolu s nami aj na tanieri. Sviatočné menu si pre nás pripravil šéfkuchár Hotela Pod Lipou, v Modre – Harmónii Marcel Bugaj.
#novypost #newpost #kavickarisk #kavickari #nedelnevarenie #hotelpodlipou #harmonia #modra #recepty #recipe #advent #menu #inspiracia #inspiration #vianoce #christmas #christmastime #marcelbugaj #chef #cuisine #food #foodstyle #cooking #foodlovers 🎄⭐️🎁 @hotelpodlipou (link v bio)
Piatok je ako stvorený na 🍸😍.
#piatok #kavickari #kavickarisk #drink #relax #friday #vecer #night #inspiration #inspiracia #kavickarskecesty #piatokvecer #farby #colorfull #liviano #livianorestaurant
Hotelu sme ako rodina dali srdce.❤️ Rodina Hanuliaková si splnila svoj sen a vytvorila moderný hotel v srdci Malej Fatry. Samotný nápad postaviť hotel vznikol v hlave majiteľa hotela pána Jozefa Hanuliaka, ktorý sa dlhé roky venuje stavebnej činnosti. Inšpiráciu čerpal niekoľko rokov najmä vo svojej práci  a cestovaní po svete.  Cesta k vysnívanému hotelu nebola jednoduchá, no opäť sa držal svojho hesla “Všetko sa dá, len treba chcieť”. Na projekte najskôr pracoval sám, potom sa k nemu pridala aj dcéra Kristína  a spoločnými silami vytvorili miesto s rodinnou atmosférou, kde vládne harmónia a srdečnosť. So sympatickou spolumajiteľkou Kristínou a marketingovou manažérkou Máriou sme sa porozprávali.
#novypost #kavickarisk #villageresorthanuliak #malafatra #hotel #hotels #familyhotel #biznis #hotelierstvo #gastronomia #hanuliak #belá #zilina #prisalkekavy #rozhovor #interview #kavickari #kavickarskecesty #inspiracia #inspiration 👌🏻😊 link v bio.
U Baristu @ubaristu v Michalovciach.☕️
Otvoriť si kaviareň nie je jednoduché. A je to jedno, či je to na západe, alebo v inom kúte nášho krásneho Slovenska. 🇸🇰Napriek tomu však o prevádzkach na východe trošku polemizujeme a akosi podvedome od nich očakávame menšiu kvalitu, než na západe, kde je omnoho väčší konkurenčný boj. A keď sa povie Michalovce, asi nikto z nás by neočakával tak kvalitný podnik, ako si otvoril jeden šikovný a mladý barista, Miro. So skromným názvom, “U Baristu”. ☕️☕️☕️
#novypost #kavickarisk #kavickari #ubaristu #kavezdar #kaviaren #michalovce #slovensko #kava ☕️#kolaciky #barista #latteart #interier #interierdesign #detail #coffee #coffeelove #coffelovers ❤️#coffeeart #kavickari #kavickarskecesty 👌🏻😊 (link v bio)
Nedeľné Varenie - Pripravené s láskou. 😍❤️
Blížia sa najkrajšie rodinné sviatky roka. 🎄Sú to tie chvíle, keď si za stôl sadne celá rodina a vychutná si tradičné jedlá, ktoré sú na tieto výnimočné okamihy pripravené s láskou. Túto magickú prísadu nielen do sviatočného jedla pridáva aj Peter Frolo, šéfkuchár rodinného hotela Village resort Hanuliak. Vychutnajte si ich spolu s nami. ⭐️
#novypost #kavickarisk #nedelnevarenie #villageresorthanuliak #belá #malafatra #hotel #slovakhotel #slovakia #cuisine #culinarium #steak #pštros #pyré #priprava #preparation #recepty (link v bio) #recipe #inspiration #chef #sefkuchar #peterfrolo #detail #kavickarskecesty #kavickari #delicious #food #foodstagram #foodart #foodstyling 😍 @village_resort_hanuliak