chai latte

Zasnežený gourmettalk + súťaž

Napriek tomu, že sa pani zima takmer blíži na svoj odpočinok, nezabudla sa pripomenúť radnou porciou snehu.  My sa zas pripomíname ďalšími novinkami zo sveta gurmánov. Je tu zimný gourmettalk.

 

Barista 2015

 

Počas posledného januárového víkendu sa konala kávová akcia roka, a to súťaž mladých baristov, Barista 2015. Podujatie sa konalo vďaka SCA a pod záštitou SCAE. Vysoká úroveň eventu, včetne skvelých súťažiacich a zahraničných rozhodcov, poukázala na to, že máme svetu kávy čo povedať.  Súťažilo sa v troch kategóriách, a to Barista, Cup Tasters 2015 a Latte Art 2015. Celé tri dni súťaženia sa niesli v pohodovej a príjemnej atmosfére, dokonca konkurenti sa navzájom podporovali, čo je v dnešnom svete nevídaná udalosť. Nakoniec však osud, šťastie i šikovnosť rozhodli takto:

 

Barista Championship 2015:

 

Veronika Gálová, La Bohéme Café, s kávou La Bohéme
Lukáš Podbehlý, Škola baristu, s kávou Green Plantation
Róbert Palík, Leroy Bar & Café, s kávou Coffee Proficiency
Latte Art Championship 2015:

 

Lucia Ondrušková
Lukáš Podbehlý
Marek Galko

 

Cup Tasters 2015:

 

Peter Csérko
Martin Karabinoš
Branislav Ondrejka

 

barista 2015

 

 

Pražská posila v Ebrietas

 

Pezinska top reštaurácia Ebrietas dostala novú posilu v podobe zástupcu šéfkuchára Romana Kintlera. Hoci je rodák z Modry, do susedného Pezinka ho zavialo až z Prahy. Roman pracoval ako šéfkuchár vo vychýrenej mekke talianskych delikates menom La Bottega Di Finestra. Počas svojho pôsobenia v Prahe absolvoval i prax u Gordona Ramseyho, ktorého reštaurácie získali dokopy až 15 Michelinových hviezd. Roman z nového lístka Ebrietas odporúča teľaciu kotletu pripravenú technikou sous – vide Royal burger zo 100% bio teľacieho mäsa z biofarmy Turová. A ako sladkú bodku na záver netreba podľa neho rozhodne vynechať tradičný domáci taliansky dezert „Torta Nera“.  Roman je veľký experimentátor, rád rúca zažité pravidlá a hosťom sa snaží vyjsť v ústrety aj v ich netradičných požiadavkách.

 

roman ebrietas

roman ebrietas

 

Poznáte Chai Latte?
Počas nášho chodenia po podnikoch sme narazili aj na chutný a extrémne návykový nápoj Chai Latte. Ten kto za ním hľadá kávu, je na omyle. Je to lahodný nápoj z čierneho čaju s prímesou mlieka a korenia, ktorý je servírovaný s horúcim mliekom. Jednoducho ako spomienka na detstvo. Navyše je bez lepku, 99% bez kofeinu a vhodný pre vegetariánov. Môžete ho nájsť v mnohých podnikoch po celom Slovensku – ich zoznam nájdete tu.

 

chai latte
chai latte

Pokiaľ by ste však radi Chai Latte ochutnali i v teple svojho domova, máme pre vás Valentínsku súťaž! Napíšte nám sem, do komentárov pod článkom, čo na Chai Latte najviac milujete. Kreujte celý víkend,  odpovede odmeníme v pondelok.  :)

 

Výhercovia:

Alena Boginová Vargová

Lenka Káčerová

Anna Luptáková

 

 

FOTO: Ondrej Bobek, facebook Danielove kávové dobrodružstvá

 

Facebook Comments

Mohlo by sa vám páčiť

Mohlo by vás zaujímať

Prihlásiť sa k odberu

Facebook

Instagram

Zatiaľ čo niekde sa ešte len o alternatívnych prípravách kávy premýšľa, v podniku v Prešove sú dávnou súčasťou a našli si svoju základňu fanúšikov.
#kavickari #kavickarisk #nico #nico #nicopresov #presov #kava #coffee #coffetime #coffeelove #coffeevibes #alternativecoffee #kava #nicocafe
V Londýne začal umývať riady, dnes riadi jeden z nejlepších hotelov. 👌🏻
Možno mohol byť slovenským reprezentantom vo futbale. Alebo profesionálnym vojakom. Séria niekoľkých náhod však zabezpečila, že dnes riadi hotel. Patril k dvanástim vybraným z celého sveta, ktorí organizovali olympijskú dedinu v Londýne a vo výťahu stretával hviezdy ako je Madonna. Ak niečo robí, vždy to musí byť perfektné a dotiahnuté do posledného detailu. Generálny riaditeľ hotela Crowne Plaza Bratislava Daniel Tomko.
#novypost #kavickari #kavickarisk #denieltomko #crowneplaza #crowneplazabratislava #hotel #prisalkekavy #rozhovor #inspiracia
Pretože, vždy je to najmä o chuti.❤ Lahodný korenistý nápoj, mňam. 
#kavickari  #kavickarisk #chailatte #chute #mlieko #korenie #ciernycaj #chailattesk
Doprajme si relax. ❤
#kavickari #kavickarisk #wellness #relax #spa #caspreseba #regeneracia #energia #hotel #zochovachata 😍 #modra
Zdravo si zamaškrtiť, to je naše. 👌🏻🙈😊
#kavickari #kavickarisk #mercado #mlska #mnam #zdravo #food #healthyfood #foodstagram #foodstyle
Mňam, mňam 🍰
#kavickari #kavickarisk #novypost #kablo #kablocoffee #twincity #bratislava #slovensko #kolace #rawkolace #kava
Druhá šanca pre spomienky.☕️🍰 Kaviareň KABLO v novučičkom projekte Twin City je krásnym, útulným a pohodlným miestom na rýchlu kávu s kolegami, ale i na príjemné dlhé posedenie s kamoškami. Okrem toho je však aj miestom, kde ožili spomienky na niekdajšiu slávnu fabriku, ktorá na tomto mieste stála.

#novypost #kavickari #kavickarisk #kaviaren #kablo #kava #kolace #raw #twincity #bratislava #slovensko #interier #atmosfera #kablocoffee
Raňajky a skvelá ☕️sú základ dňa. 😇😊
#kavickari #kavickarisk #ranajky #nedela #eggyolk #egg #bred #fresh #coffee #coffetime #happines #breakfast #brekfasttime 🍞🍳☕️ #enjoylife #enjoyyourmeal #enjoycoffee #enjoycoffeesk